Sol e Mar Advisory - Portfolio

Rua Bonita obr 1
Rua Bonita obr 2
Rua Bonita obr 3

Osiedle Rua Bonita

Powierzchnia użytkowa: 19.478 m²

Zabudowa zrealizowana w północnej części Krakowa przy ul. Ślicznej 34, na obszarze dzielnicy Prądnik Czerwony. Budynek mieszkaniowy złożony z dwóch segmentów o prostej modernistycznej formie i minimalnie zróżnicowanej wysokości, których lokalizacja i forma tworzy w obrębie działki trzy przestrzenie zielone wraz z ciągami pieszymi i pieszo – jezdnymi.

Pod całością założenia zrealizowano jednopoziomowy parking podziemny. Na terenie osiedla zrealizowano także plac zabaw dla dzieci, naziemne miejsca parkingowe oraz lokale usługowe na kondygnacji parteru.

Projekt realizowano dwuetapowo.
Łącznie powstało ponad 370 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni.
Łączny PUM: ok. 19.600 m²

Osiedle Casa Feliz obr 1
Osiedle Casa Feliz obr 2
Osiedle Casa Feliz obr 3

Osiedle Casa Feliz

Powierzchnia użytkowa: 42.000 m²

Wieloetapowy projekt mieszkaniowy zlokalizowany przy ul. Żabiniec, na obszarze dzielnicy Prądnik Biały. Na inwestycję złożyło się 12 budynków mieszkalnych wielorodzinnych, z częścią usługową na parterze i podziemnymi parkingami.

Przemyślana koncepcja osiedla zaprojektowanego w nowoczesny i funkcjonalny sposób zakładała realizację kolejnych etapów założenia tak, aby cały kompleks stanowił docelowo spójną architektonicznie całość. Budynki charakteryzuje prosta, a zarazem nowoczesna bryła. Drewniane obudowy balkonów, częściowo ażurowe, nadają budynkom indywidualnego charakteru, a kontrastując z jasnym tynkiem elewacji, budzą skojarzenia z architekturą skandynawską. Na ogrodzonym terenie osiedla nie zabrakło miejsca na zieleń, elementy małej architektury, czy plac zabaw dla dzieci.

Projekt realizowano w siedmiu etapach.
Łącznie powstało ponad 850 mieszkań i 13 lokali usługowych.
Łączny PUM: ok. 42.000 m²

Casa Feliz Zabłocie obr 1
Casa Feliz Zabłocie obr 2
Casa Feliz Zabłocie obr 3

Casa Feliz Zabłocie

Powierzchnia użytkowa: 5.200 m²

Casa Feliz Zabłocie to najnowszy projekt mieszkaniowy zlokalizowany na krakowskim Zabłociu. Obecnie najmodniejszy adres w Krakowie. Prężnie się rozwijająca, tętniąca życiem dzielnica utrzymana w duchu poprzemysłowym, z doskonała komunikacją publiczną, licznymi kawiarniami i restauracjami, muzeami i b. dogodnym dojazdem do niemal każdego punktu na mapie Krakowa.

Projekt składa się z kameralnych 4-ro kondygnacyjnych budynków wielorodzinnych z garażem podziemnym i wewnętrznym, zielonym atrium. Małe, funkcjonalne mieszkania adresowane są głównie do młodych klientów, chcących żyć w centrum kulturalnym Krakowa.

Łączny PUM: ok. 5.200 m²

Twardowskiego 115 obr 1
Twardowskiego 115 obr 2
Twardowskiego 115 obr 3

Twardowskiego 115

Powierzchnia użytkowa: 680 m²

Kameralna inwestycja przy ul. Twardowskiego w Krakowie. Przyjemna przestrzeń do życia i prestiżowy adres w atrakcyjnym miejscu miasta tuż obok rekreacyjnych terenów zielonego Zakrzówka. Lokalizacja inwestycji sprawia, że jest to miejsce idealne dla osób ceniących bliskość przyrody, ciszę i spokój, ale też przyzwyczajonych do życia w mieście i lubiących jego atmosferę.

W czterech nowoczesnych budynkach w zabudowie bliźniaczej (segmenty A, B, C i D) znalazły się po dwa komfortowe apartamenty - jeden dwupoziomowy z przynależnym do niego drewnianym tarasem i rozległym prywatnym ogrodem, drugi – mniejszy i przytulny na klimatycznym poddaszu budynku.

Łącznie 8 apartamentów w 4 budynkach
Łączny PUM: ok. 680 m²

Hamernia 29 obr 1
Hamernia 29 obr 2
Hamernia 29 obr 3

Hamernia 29

Powierzchnia użytkowa: 1.500 m²

Projekt Hamernia 29 to kameralne osiedle domów w zabudowie bliźniaczej położony w atrakcyjnej lokalizacji – na pograniczu Woli Justowskiej i Bronowic. Do dużych mieszkań położonych na parterze i części pierwszego piętra przynależą duże, zielone ogrody. W obrębie osiedla przewidziano także zieloną część wspólną, do korzystania przez wszystkie rodziny.

Dla mieszkań mniejszych przewidziano zewnętrzne miejsca postojowe, dla większych – garaże jednostanowiskowe zlokalizowane na parterze budynków.

Inwestycja realizowana w dwóch etapach.
Łączny PUM: ok. 1.500 m²

Słonecznikowa obr 1
Słonecznikowa obr 2
Słonecznikowa obr 3

Słonecznikowa

Powierzchnia użytkowa: 700 m²

Prestiżowy zespół apartamentowy składający się z czterech wolnostojących budynków mieszkalnych jednorodzinnych z indywidualnym garażem podziemnym. Bardzo nowoczesna, chłodna i minimalistyczna bryła oraz betonowa elewacja, nadają budynkom nowoczesnego, futurystycznego charakteru.

Wartością dodaną jest unikalna na skalę miasta lokalizacja dla nowej zabudowy, u zbiegu ulic Słonecznikowej i Emaus, wzdłuż Bulwarów Rudawy, tuż obok ulubionych rekreacyjnych terenów Krakowian – Błoń, Parku Jordana i Lasu Wolskiego.

Łącznie zaprojektowany PUM: ok. 700 m²

Kompleks biurowy Porto Office obr 1
Kompleks biurowy Porto Office obr 2
Kompleks biurowy Porto Office obr 3

Kompleks biurowy Porto Office

Powierzchnia użytkowa biur i usług: 12.700 m²

Kompleks składa się z dwóch budynków biurowych w standardzie klasy A, położonych przy ul. Zielińskiego w modnych starych Dębnikach, w malowniczej otulinie Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego. Czterokondygnacyjny Porto Office B zrealizowany został jako pierwszy i oferuje blisko 5.600 m² powierzchni biurowej. Z kolei Porto Office A o powierzchni ponad 7.100 m² powstał w drugim etapie. Hipnotyzujące elewacje w kolorze miedzi płynnie komponują się z otaczającą zielenią, przez co kompleks zebrał świetne recenzje osób z branży oraz mieszkańców dzielnicy.

Budynki zaprojektowano w duchu budownictwa zrównoważonego - biurowce są proekologiczne i energooszczędne. Przewagę konkurencyjną zapewnia im szereg innowacyjnych rozwiązań z zakresu wykorzystanych materiałów, zużycia energii oraz sposobów promocji świadomego korzystania ich użytkowników z rozwiązań przyjaznych środowisku. Obydwa budynki uzyskały prestiżową certyfikację ekologiczną LEED na poziomie Gold, zaś budynek B otrzymał nagrodę II stopnia ‘Budowa Roku 2017’ przyznawaną przez organizację PZITB.

Powierzchnia biur i usług (GLA):
Porto Office A: ok. 7.100 m²
Porto Office B: ok 5.600 m²

Zajezdnia Poznań obr 1
Zajezdnia Poznań obr 2
Zajezdnia Poznań obr 3

Zajezdnia Poznań

Powierzchnia użytkowa: 40.000 m²

W centralnym miejscu Jeżyc – jednej z najbardziej urokliwych i klimatycznych dzielnic Poznania, w kwartale ulic Gajowa-Sienkiewicza-Kraszewskiego-Zwierzyniecka, na terenie dawnej zajezdni tramwajowej powstaje Zajezdnia Poznań – inwestycja typu mixed-use: mieszkaniowo-usługowo-biurowa. Unikatowy na skalę Poznania projekt rewitalizacji kwartału położonego w pobliżu starego ZOO oraz hali tarów EXPO, zakłada pierwszy w Poznaniu food court, nowoczesny budynek biurowy A klasy oraz niezwykle atrakcyjny zespół apartamentowy.

Lokalizacja Zajezdni Poznań zapewnia łatwy i szybki dostęp do wszelkich usług i udogodnień min. w postaci terenów spacerowych, sklepów, aptek, szkół i przedszkoli oraz kawiarni i restauracji.

Zajezdnia Poznań staje się wizytówką dzielnicy, a wraz z odrestaurowaną halą zajezdni tramwajowej, będzie ważnym centrum turystycznym, komercyjnym, kulturalnym oraz biznesowym.

Projekt realizowany w trzech etapach.
Łączny PUM/PU: ok. 40.000 m²